Aż 50 proc. kobiet i 40 proc. mężczyzn w Polsce umiera z powodu chorób układu krążenia. Te statystyki są alarmujące, zwłaszcza że wysoka liczba zgonów utrzymuje się na tym poziomie pomimo postępu w medycynie i dostępności nowoczesnych terapii. Dlaczego?Ponieważ kluczowym czynnikiem powstawania chorób sercowo-naczyniowych jest styl życia, który prowadzimy. Niestety, większość społeczeństwa nie przywiązuje do niego wystarczającej wagi.
Czasem zdarza się, że musimy przenieść z miejsca na miejsce coś ciężkiego. Zwykle nie zastanawiamy się nad tym, po prostu szybko to robimy. Ale jeden nieuważny ruch możemy przypłacić uszczerbkiem na zdrowiu.Wystarczy nieodpowiednio się ustawić, by doszło do wypadku. Dlatego to tak bardzo ważne, by dźwigać nie tylko mięśniami, ale i głową – myśląc. Lekarz wyjaśnia, w jaki sposób łatwo można uszkodzić sobie kręgosłup.
Zdrowie psychiczne i zdrowie fizyczne są ze sobą ściśle powiązane. Dziś coraz więcej mówi się o chorobach psychosomatycznych, czyli takich, których podłożem jest nasza psychika, emocje, stres. Istnieje cała lista chorób fizycznych, które w większym lub mniejszym stopniu zależą od naszej "głowy". Dlatego tak ważne jest, by dbać o siebie całościowo. Nie tylko wykonywać systematycznie zalecane przez lekarzy badania, ale także pamiętać o odpoczynku, o swoim hobby, o tym, by otaczać się pozytywnymi ludźmi i nie tkwić w relacjach, które sprawiają, że cierpimy.
8 grudnia Maryla Rodowicz obchodziła swoje urodziny. Sama jednak przyznaje, że nie jest to jej ulubione święto. Artystka ma 78 lat i nie zamierza przechodzić na emeryturę. Wciąż czuje się świetnie i jak na swój wiek wygląd wciąż młodo. Niejedna osoba zastanawia się, co jest sekretem witalności i wyglądu Rodowicz?
W okresie jesienno-zimowym o infekcję nietrudno. Z powodu nieprzyjemnej pogody, mniejszej ilości słońca, zwiększa się ryzyko zakażenia. Sprawia to, że o wiele trudniej uniknąć zarówno przeziębienia, jak i grypy. Wbrew pozorom tych stanów i chorób można uniknąć. Dużo zależy od naszych nawyków. Podpowiadamy, co robić, by ograniczyć do minimum ryzyko złapania infekcji.